Szkoły przejdą w tryb hybrydowy! - Obornikislaskieinfo.pl

Szkoły przejdą w tryb hybrydowy!

pexels.com

Od dzisiaj, tj. 19 października, wszystkie szkoły w powiecie Trzebnickim przechodzą w hybrydowy tryb zajęć. Oznacza to, że od teraz część uczniów będzie zamiennie odbywać swoje zajęcia zdalnie. Celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W minioną sobotę weszły w życie nowe zasady bezpieczeństwa w powiatach. Z każdą nową aktualizacją Ministerstwo Zdrowia zwiększa liczbę czerwonych stref, a kolejne rekordy dziennych zachorowań padają regularnie z tygodnia na tydzień. W obliczu coraz bardziej kryzysowej sytuacji, Starostwo Powiatowe podejmuje decyzje o przejściu na hybrydowy tryb nauczania we wszystkich szkołach ponad-podstawowych. W nowym trybie uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy – jedna połowa będzie dalej uczyć się w placówce, drugie pół natomiast przejdzie na nauczanie zdalne. W ten sposób, jednocześnie ograniczy się ilość uczniów przebywających jednocześnie w placówce, oraz nie odbierze się zupełnie możliwości stacjonarnego nauczania.

Trwa druga fala pandemii

Niepokojąca tendencja wzrostowa liczby zachorować oraz zgonów to efekt drugiej fali pandemii wirusa SARS-COV2. Tylko dzisiaj zanotowano 7482 przypadki nowych zachorowań. Wśród nich, 406 zarażonych to mieszkańcy Dolnego Śląska.

>